В Ужгороді масово скаржаться на якість та калорійність газу

10.11.2017 18:05 164 0
В Ужгороді масово скаржаться на якість та калорійність газу
Мешканці міста та прилеглих населених пунктів кажуть, що останнім часом довго закипає вода та практично неможливо ввечері приготувати вечерю. Окрім того, звертають увагу і на колір газу – він оранжевий замість синьо-блакитного. f71ac94-01 Особливого резонансу набула ця інформація у «Фейсбуці», де сотні ужгородці скаржаться на якість послуг газопостачання. Дехто вбачає причину у розбавленості газу, інші – у тиску. Пишуть ужгородці і про те, що їм доводиться платити за газ набагато більше, ніж в інші роки, але в квартирі чи будинку значно холодніше, температура води в газовій колонці не підіймається вище 36 градусів. Найбільше скаржаться на тривалість закипання води. Проте, в «Закарпатгазі» нас запевнили, що оранжевий або червоний колір горіння природного газу – результат неповного згоряння газу, яке виникає внаслідок відсутності необхідної кількості кисню у приміщенні. Якщо полум'я має однорідний блакитний колір, то природний газ згорає повністю, виділяючи при цьому максимальну кількість тепла. Якщо вогонь жовтого, червоного або іншого кольору, відмінного від блакитного, значить, до пальника надходить недостатня кількість повітря. Відповідно, при цьому виділяється менше тепла. Підкреслили фахівці і те, що для згоряння 1 м. куб газу необхідно 10 м. куб повітря. Фахівці наводять дві найпоширеніші причини зменшення виділення тепла від згорання газу. Перша причина – відсутність свіжого повітря у приміщенні, де працює газовий прилад, друга - неправильна робота газоспоживаючого обладнання, засміченість пальників тощо. Саме несправні та невідрегульовані газові прилади призводять до перевитрат ресурсу. Можливою причиною зменшення калорійності газу та його тепловіддачі користувач «Фейсбуку» Іван Попдякинік вбачає у тому, що газ розбавляють:
«Закачують в тробопровід повітря, тому і газ оранжевого кольору і не гріє, сам же газ крадуть, а коли опалювальний сезон за добу відбивають вкрадне за місяць. Сповідь звільненої людини з газоперекачки, це знають всі газовики. Але на жаль така система та реалії, і ніякі органи цим не зацікавляться, тому що команда з гори», - написав він.
b3bb105-03 Проте, як зазначили газовики, ця легенда розбивається вщент на рівні знань, які можна отримати у середній школі на заняттях з фізики – повітря та природний газ утворюють вибухонебезпечну суміш. Крім того, фахівець із зв'язків з громадськістю регіональної газової компанії «Закарпатгаз» Юрій Ломакін наголосив, що газорозподільна компанія не має жодної технічної можливості впливати на якість газу, тобто щось «підмішувати» в газ, який транспортується її мережами. Також він сказав, що якісним, відповідно до ГОСТу 5542-87, є природний газ, теплота згоряння якого становить не менше 7600 кілокалорій на метр кубічний. Чим вище теплотворна здатність блакитного палива, тим менше його споживання. Природний газ, який надходить в розподільчі газопроводи, має теплоту згоряння в межах 8100-8200 кілокалорій на метр кубічний і в останні роки істотно не змінюється. Це й же аргумент наводить і Іван Шпаковський, який продемонстрував карту з показниками якості газу на території України. Там зазначено, що калорійність газу на Закарпатті коливається в межах 8117, при гранично допустимому мінімуму у 7600 кілокалорій. «По Закарпаттю показує найнижчий показник калорійності в Україні (8117 кілокалорій), але все одно набагато вищий за граничну норму (7600 кілокалорій)», - написав користувач. e908440-02 Загалом можна зробити висновок, що «Закарпатгаз» не має безпосередньої можливості певним чином впливати на якість газу, який надходить до кінцевого споживача. Шлях, яким транспортується газ – від магістрального газопроводу високого тиску до кінцевого споживача є цілком герметичним і втручання там не можливе. В цьому ви можете переконатись у матеріалі, який наочно демонструє те, як газ потрапляє у домівки . Проте, скарги ужгородців також варто взяти до уваги. А власне містянам – почистити газові запалювачі та частіше провітрювати приміщення. За матеріалами: https://goloskarpat.info

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!