У ПАРЄ вимагають скасувати український освітній закон

Члени Парламентської асамблеї Ради Європи, серед яких лідирують представники Румунії, під час дебатів у ПАРЄ жорстко розкритикували освітній закон.

У ПАРЄ вимагають скасувати український освітній закон

Про це повідомляє кореспондент «Європейської правди».

«Я займаюся румунською меншиною 25 років, але те, що відбувається зараз, безпрецедентно», — заявив, зокрема, румунський депутат Віорел Річард Бадя.

Він спробував переконати депутатів у тому, що потреба переходу на українську є надуманою. «Багато років тому тодішній румунський президент зустрівся з Кучмою. І тоді український президент не говорив українською, бо не знав її… То про що ми говоримо?», — пояснив він.

«В Україні відбувається дикий печерний націоналізм, ПАРЄ має вимагати в України скасування закону про освіту», — доповнив його молдавський депутат Влад Батрінча. Примітно, що низка політиків вимагали скасування закону в цілому.
Натомість, українські депутати відповіли, що знання державної мови є обов’язковим для подальної інтеграції в суспільство.

«Лише по дві години на тиждень виділялося на українську. Як результат, учні угорських і румунських шкіл не могли здати екзамени у ВНЗ», — пояснив зокрема голова української делегації Володимир Ар’єв.
Як відомо, ПАРЄ затвердила дебати щодо освітнього закону 9 жовтня. Доповідачем щодо цього питання є естонець Андреас Херкель.

За матеріалами: http://www.eurointegration.com.ua

68

КОМЕНТАРІ