Найжорстокіша сталінська епоха повернулася в Україну

Ректор Закарпатського угорського інституту (ЗУІ) Ілдика Орос прокоментувала «Закон про освіту»

Найжорстокіша сталінська епоха повернулася в Україну

– Ми вважаємо, що найтемніші сталінські часи повернулися в Україну, яка називає себе демократичною державою. Це викликало обурення, коли український парламент прийняв закон, що порушує конституційні права меншин, наприклад, таких, як угорці Закарпаття, – каже Ілдика Орос, яка є також депутатом Закарпатської облради від КМКС (Товариства угорської культури Закарпаття).

«Найжорстокіша сталінська епоха повернулася в Україну», – з такою цитатою вийшли статті в угорській пресі.

Ілдика Орос додала, що використовуватиме всі законні засоби для відновлення права освіти угорської нацменшини на рідній мові. За словами ректора ЗУІ право на освіту рідною мовою у нацменшин на Закарпатті було завжди, незалежно від того до якої країни належала нинішня область України.

– Здається, що правляча еліта України зазнала «промивання мізків» і за страждання українців у Радянському Союзі, тепер вирішили покарати меншини, – зазначила Ілдика Орос.

Довідково: за часів Сталіна, з приходом радянських військ на Закарпаття у 1944 році, відбулося масове вивезення угорського населення на примусову працю, так звані «маленькі роботи». Сучасні угорське історики вважають це «етнічною чисткою» і оцінюють число загиблих під час перевезення і в ув’язненні у сталінських таборах у 200 тисяч чоловік.

Ухвалення закону «Про освіту» 255 голосами народних депутатів викликав бурхливу дискусію в українсько-угорських відносинах

102

КОМЕНТАРІ