Наслідки війни в Україні та майбутнє нашого краю

21.04.2023 13:43 745 0
Наслідки війни в Україні та майбутнє нашого краю

Понад рік чинить опір героїчний народ України. Росія продовжує наступати. Захід, не вагаючись, часто надсилає допомогу українським бійцям. Війна все ще триває, і в ході конфлікту розгорталися різні фактори та події.

Швеція та Фінляндія претендують на членство в НАТО, а Туреччина після тривалого часу прийняла лише членство Фінляндії.

Причиною тому є Північний Курдистан і діяльність Робітничої Партії Курдистану (РПК). Угорщина, на відміну від Євросоюзу та НАТО, проти допомоги Україні. Китай із самого початку обрав нейтралітет і закликав до миру.

Нещодавно китайський президент відвідав Росію, історичний візит як для росіян, так і для світової аудиторії.

Саме Китай був посередником у зближенні Ірану та Саудівської Аравії. Це застало зненацька Сполучені Штати та НАТО. Це вплине на весь Близький Схід і політичне рівняння Перської затоки, навіть у конфлікті з Ізраїлем.

Президент Франції Еммануель Макрон і генеральний секретар НАТО незабаром відвідають Пекін. Після візиту президента Китаю Сі Цзіньпіна британський уряд оголосив, що надасть Україні бронебійні снаряди, що містять збіднений уран. Сполучені Штати байдужі до Південно-Китайського моря та захисту Тайваню.

Війна ось-ось досягне рівня використання більш важкої повітряної та наземної зброї на додаток до загрози розгортання ядерної зброї. Тому Захід вирішив надати Україні сучасні винищувачі та танки.

Захід відхилив мирний план Китаю щодо України. Прем’єр-міністр Іспанії схвалив план.

Російсько-китайська політика та саудівсько-іранське зближення викликають багато політичних коментарів у світі та регіоні. Це привернуло увагу до нової політико-геополітичної дорожньої карти. Перегляд державами своєї політики та союзів є очікуваною можливістю!

«Не хвилюйтеся, ми змінимо світову політику», — сказав він президенту Росії Володимиру Путіну.

Це вагомий показник того, що Китай і Росія намагаються відштовхнути Сполучені Штати та НАТО!

З одного боку, Близький Схід увійшов у нову політичну фазу. З іншого боку, відповідно до китайсько-російської стратегії, все глобальне рівняння змінюється.

До будь-яких змін візит президента КНР до Росії показав світові, що фундамент багатополярної міжнародної політики закладено.

США та їх союзники, як і після холодної війни, не можуть бути єдиним полюсом і відігравати міжнародні ролі у світі в політичному, економічному та військовому планах. Це також вплине на долар і ринок нафти і газу. Європейський Союз є полюсом, незважаючи на те, що він разом із Сполученими Штатами входить до НАТО щодо безпеки та військових питань. Але політично та економічно вони розуміють небезпеку байдужості до китайсько-російської поляризації та їхніх друзів.

Ці три полюси: США та їх союзники; Китай, Росія та їхні союзники, Європейський Союз та його союзники. Вони поступово стають де-факто світової політики. Мені важко знайти інші нові полюси. Такі як Індія, Бразилія, Південна Африка, кілька країн Південно-Східної Азії та інші!

Що ця політика зробить з Іраном? Куди вона веде Саудівську Аравію? Що це зробить з Іраком і Сирією? Куди прямує Туреччина?

Припустимо, що Росія досягла часткової перемоги в українській війні. У такому випадку це призведе до інших китайсько-російських впливів у всьому світі та на Близькому Сході. У цей полюс вони втягують Сирію та Ірак. Як і політика після Першої світової війни, Туреччина використовувала конфлікт між полюсами та державами регіону.

Сполучені Штати добре усвідомлюють вплив перемоги Росії після війни в Україні на світ і регіон. Тому Сполучені Штати, Ізраїль та їхні друзі не мають іншого вибору, крім двох шляхів:

По-перше, вони зроблять усе, щоб максимально не дати Росії досягти стратегічної перемоги в Україні, або щоб Росія збанкрутіла.

По-друге, швидше за все, політика США на Близькому Сході стане жорсткішою в усіх відношеннях. Ймовірно, ми станемо свідками нової стратегії США на Близькому Сході щодо військової, економічної та політичної стратегії.

Відповідно до нових міжнародних рівнянь, Сполучені Штати не дозволять Китаю та Росії виграти війну в Україні, а потім домінувати на Близькому Сході.

Ми не виключаємо такої ймовірності, навіть якщо США вступлять у війну для досягнення цієї мети.

Ізраїль не вирішив свої внутрішні проблеми. Інакше зараз би скористався можливістю. Час від часу він проводить рейди на іранські військові бази та допомагає конвоям у Сирії.

Будь-яке несподіване рішення США в регіоні буде більше проти Ірану. Це неможливо зробити без Ізраїлю. Саудівська Аравія, можливо, знала про цей факт, тому врегулювала суперечки з Іраном, щоб бути подалі від вогню в разі будь-якого небажаного військового конфлікту.

Зокрема, в останні роки Саудівська Аравія зрозуміла загрози безпеці Ірану, та те, що її західні союзники не забезпечують їй достатньої безпеки. Сполучені Штати та Ізраїль ставляться до Ірану більш серйозно, ніж будь-яка інша країна в регіоні щодо військових питань та безпеки.

Іран став геополітичним вузлом для США та Ізраїлю на Близькому Сході. Тому араби, наблизившись до Ізраїлю, зробили Іран своїм головним ворогом.

Але після саудівсько-іранського зближення ці основні бойові дії та конфлікти зміняться. Ірак, Саудівська Аравія, Сирія, Алжир, ОАЕ, Катар, Ліван і частина Ємену тепер є друзями Ірану. Інші країни Перської затоки теж змінять цю позицію!

Залишається сказати: Я ще не чув жодного курдського лідера чи високопосадовця, який би зробив офіційну інтерпретацію зміни ситуації у світі та регіоні після цих подій. Жодного дослідження з цього питання не проводилося. Тому ми читаємо про байдужість у вирішенні внутрішніх проблем.

Курди залишаться розділеними, якщо небезпека війни в Україні та її наслідки будуть розвиватися далі. Дійсно, це проблеми Сефевідської та Османської імперій.

Сьогодні це повторять дві республіки Іран і Туреччина; навіть якщо це не закінчиться військовою трагедією, це буде політична та адміністративна катастрофа! Різниця лише в минулих століттях, де грали два імператори.

Мала Бахтіяр, політичний аналітик, лідер Вищої політичної ради Патріотичного союзу Курдистану

ДОВІДКА:

Хікмат Мухаммад Карім (народився 20 серпня 1954 р.), відомий як Мала Бахтіяр  – революційний лідер і один з високопоставлених іракських курдських політиків.

Є військовим керівником та генералом курдських сил ПСК «Пешмерга» і вважається одним із впливових та активних високопоставлених членів ПСК. В даний час він є об’єднаним лідером Вищої політичної ради Патріотичного союзу Курдистану разом з Косратом.

Мала Бахтіяр – один із найвпливовіших людей в Іракському Курдистані . Його влада зростає після того, як Патріотичний союз Курдистану провів свій 4-й з’їзд 19 грудня 2019. Мала Бахтіяр вважається натхненником Патріотичного союзу Курдистану.

Джерело: Дзеркало Закарпаття 

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!