Медведчук: «Печерний націоналізм» завдає удар по репутації України

Рішення української влади підірвали дружні відносини Києва і Варшави, вважає лідер Української вибору

Медведчук: «Печерний націоналізм» завдає удар по репутації України

«Печерний націоналізм» не тільки є перешкодою на шляху України до Європи, а й завдає удар по репутації країни, позбавляючи її друзів і партнерів. Таку думку висловив у своєму блозі лідер громадського руху «Український вибір — Право народу» Віктор Медведчук.

«Як показують події останніх днів, українсько-польські відносини загострилися до межі. Той факт, що президент України» ініціював проведення надзвичайного засідання Консультаційного комітету президентів України і Польщі «, свідчить про небувалу ескалацію напруженості між нашими країнами. У той же час директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, хоч і визнає, що «нинішній рівень наших відносин з Польщею є найгіршим за останні десятиліття», звинувачує в загостренні відносин виключно Варшаву «, — пише Медведчук.

На його думку, каменем спотикання у відносинах України і Польщі стала Волинська трагедія — міжнаціональний конфлікт, що призвів до багатотисячних жертв серед поляків і українців. При цьому свого часу керівництво України і Польщі доклало чимало зусиль, щоб згладити протиріччя — представники президентів двох країн підписали протокол про створення Консультаційного комітету президентів України і Польщі для «обміну поглядами та інформацією щодо способів розвитку добросусідського співробітництва та підготовки відповідних пропозицій для Президентів обох держав «(Віктор Медведчук представляв українську сторону в цьому комітеті, а представником Польщі був Марек Сівець).

«Основним завданням Консультаційного комітету було налагодити конструктивний діалог і знайти компромісне для двох країн рішення. І налагодити діалог дійсно вдалося, результатом стала запропонована в якості компромісу формула» пробачити і попросити вибачення «… Але те, що було зроблено тоді, еврореформатори звели нанівець менш ніж за чотири роки. За словами підтримуючих формулу примирення, директор Українського інституту національної пам’яті діє з точністю до навпаки «, — зазначив політик.
У той же час він підкреслив, що таку деструктивну позицію займає не тільки В’ятрович — вся нинішня владна команда демонструє відмову від пошуку компромісів, небажання прощати і прагнення ятрити старі рани. Медведчук нагадав, що загострення українсько-польських відносин почалося після прийняття Верховною Радою в квітні 2015 року закону про героїзацію ОУН-УПА — Польща сприйняла прийняття цього закону як ляпас.
«Саме це рішення підірвало дружні відносини Києва і Варшави, яка активно підтримувала євроінтеграційні прагнення України. Втім, проблема набагато глибше: керуючий В’ятровичем націоналізм зачіпає інтереси не тільки поляків. Зусиллями таких діячів, як В’ятрович, націоналізм в Україні тепер зведений чи не в ранг державної ідеології. Але в Європі, куди так прагне нинішня влада, «печерний націоналізм» не в пошані «, — резюмував Медведчук.
Як повідомляв Кореспондент.net, раніше Медведчук заявив, що свобода віросповідання в Україні нехтується так само цинічно, як і свобода думки і слова. Політик розповів, кому вигідний конфлікт на релігійному грунті.

За матеріалами: https://korrespondent.net

11

КОМЕНТАРІ