Марш «Карпатської Січі»: провокація чи патріотизм?

У Берегові занепокоєні анонсованим маршем "Карпатської Січі". Відносини між Україною і Угорщиною і без того напружені, а цей марш може призвести до безладу на вулицях міста.

Марш «Карпатської Січі»: провокація чи патріотизм?

Українські націоналісти мають у планах відвідати консульство Угорщини і «заявити там свою позицію», в тому числі щодо закону «Про освіту». А також покласти квіти до могил берегівчан, що загинули на сході, захищаючи територіальну цілісність України.

Поліція обіцяє контролювати захід

У планах: відвідати пам’ятні місця періоду Карпатської України, могили борців, місця розстрілів, в Ужгороді взяти участь у роботі круглого столу про Карпатську Січ, долучитися до нагородження бойовими нагородами учасників російсько-української війни, пройтися маршем вулицями Ужгорода та Берегова, відвідати угорські консульства та відомих антиукраїнських діячів, — повідомив у Фейсбук Олег Куцин, командир окремої добровольчої чоти «Карпатська Січ».

Марш у Берегові заплановано провести 12 листопада.

Угорська преса Закарпаття констатує, що місцеві мешканці занепокоєні проведенням такого заходу в Берегові, адже як ми знаємо, більшість міста складає угорськомовне населення. Зокрема журналісти видання «Карпаті Ігас Со» звернулися за коментарем до міського голови Золтана Баб’яка. Він відповів, що прочитав про такі плани в Інтернеті, але до мерії не надходило жодних офіційних листів.

Утім речниця ГУ НП у Закарпатській області Тетяна Щоголєва повідомила, що організація «Карпатська Січ» звернулася за дозволом провести масові заходи, в тому числі мирну ходу в Ужгороді та Берегові. За її словами, всі заходи будуть проходити під контролем посилених нарядів поліції, аби запобігти будь-яким ексцесам.

У далекому 2013 році в Берегові уже проходила схожа хода, але тоді це було присвячено Карпатській Україні. Водночас організація «Карпатська Січ» регулярно проводить подібні марші. Останні відбувся в Ужгороді навесні.

254

КОМЕНТАРІ