Ціни на кавуни знову зростуть: фермери нарікають на спеку

Через аномальну спеку кавуни "горять" на баштанах. Таким чином фермери в цьому сезоні зібрали набагато менше якісного врожаю, ніж зазвичай

Ціни на кавуни знову зростуть: фермери нарікають на спеку

«Це надспека. Кавуну потрібно, щоб було 20 градусів вночі і вдень 28-30. А у нас температура на поверхні піску досягала 60 градусів. Тобто стояти на піску без взуття неможливо. Звичайно, і кавун ж лежить на цьому піску», — каже керівник фермерського господарства Юрій Покотилов, учасник фестивалю українського кавуна в місті Гола Пристань на Херсонщині.

Підвищення температури призвело до підвищення цін. У цьому році на ярмарку продавали кавуни по 1,5-2 грн за кілограм. Дині же можна було купити по 4-5 грн. Але це оптові ціни. І вони, як для Херсонщини, чималі. У київських супермаркетах кавуни продають по 2-5 грн за кілограм. Дешевше — ті, що з баржі.

«Ранній кавун вже відійшов, середній обпікся при такій температурі. Ми зараз очікуємо пізній кавун, це буде кінець серпня — початок вересня», — говорить директор Департаменту агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації Олександр Паливода.

Спека вплинула і на рекорди. В цьому році переможці — дрібнуваті. Найбільший кавун важить трохи менше 18 кілограмів. Це коли минулорічні рекордсмени досягали 40 кілограмів. А ось на категорію «маленький» кавунчик спека не вплинула: 32 грами проти торішніх 42 грамів.Також заготовки на зиму під загрозою: на ринку заморожування фруктів та ягід дефіцит.

За матеріалами : http://zak-kor.net

25

КОМЕНТАРІ